Blog

 • Isı Yalıtımının İklime Olumlu Etkisi

   

  Dünya giderek daha fazla ısınıyor. Araştırmalara göre giderek artan sera gazı emisyonlarının devam etmesi halinde 2100 yılına kadar küresel sıcaklığın 3.5°C artacağı ön görülmektedir. Bu durum eko sistemde ve yaşam koşullarında yıkıcı etkilere sebep olacaktır. Afetler, savaşlar ve göçler kaçınılmaz olacaktır. Şimdi harekete geçme ve sera gazı tüketimini azaltma zamanıdır.

  Küresel Isınma Mantolama
 • Şubat 08, 2022 Taş Yünü

  Taşyünü Nedir      

  Doğada bulunan volkanik kayaçlardan elde edilen mineral ve inorganik taşların 1400-1500 derece arasında eritilip, elyaf haline gelmesiyle oluşturulan ve %97 oranında doğal elyaf içeren ısı yalıtım malzemesidir.

  Binaların çatılarında, bölme duvarlarda, dış cephe yalıtımlarında, fırınlarda, çelik kapıların yalıtımlarında, gemi inşaatlarında, elektrikli ev aletlerinde, eğlence mekanlarında ve sinemalarda; ısı, ses, rutubet yalıtımı ve yangın güvenliği gerektiren her yerde üst düzeyde yalıtım yapma özelliğine sahiptir.

  Isı Yalıtım
 • Şubat 02, 2022 Eps Nedir?

  EPS Nedir?

  EPS
 • Şubat 02, 2022 Mantolama

  Mantolama Yaptırırken Hangi Isı Yalıtım Levhasını Seçmeliyiz?

  MAntolama Isı Yalıtım
 • Şubat 02, 2022 Mantolama

  Mantolama Paketini Oluşturan Ürünler Nelerdir?

  Mantolama Paketi
 • Şubat 02, 2022 Mantolama

  Mantolamada Neden Karbonlu EPS Daha Çok Tercih Ediliyor?

  Karbonlu EPS Isı yalıtım ürünleri mantolamada en çok kullanılan ısı yalıtım levhalarıdır. Bilindiği üzere mantolama sisteminin amacı bina dış duvarlarında ısı yalıtımı yaparak bina duvarlarından ısı geçişini azaltmak ve bu sayede binanın daha az ısıtma veya soğutma enerjisi kullanarak enerjiden tasarruf sağlamasını sağlamaktır. Diğer bir faydası da; ısınma için kullanılan fosil yakıtların, atmosfere yaydığı karbondioksidi azaltarak çevreyi korumaktadır.

  Mantolama Eps
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR